Blog > Komentarze do wpisu

Haft koralikowy na kanwie (beadpoint)

Ostatnio bardzo mnie wciągnęło haftowanie koralikami na kanwie. Polega ono na przyszywaniu koralików półkrzyżykami do kanwy. Wypełnia się szczelnie powierzchnię kanwy. Wzory są te same co do haftu krzyżykami, jednak kolorystycznie nieco uproszczone bowiem niektóre wzory krzyżykowe wykorzystują mnóstwo odcieni danego koloru. Z koralikami jest to trudne i trzeba się dostosować do swoich zasobów koralików. Ja nie używam tamborka i lubię jak kanwa jest maksymalnie sztywna. Chyba najlepsze są Aidy. Rozmiar 14 ct (54 oczka na 10cm) pasuje do koralików o rozmiarze 11. Nie wiem, dlaczego niektórzy sugerują rozmiar 10 - przy szczelnym wypełnieniu powierzchni jest tym koralikom wówczas wybitnie za ciasno i praca się wybrzusza. Można jedynie użyć do niektórych fragmentów wzoru rozmiar 10 (zwłaszcza przy kłopotach z dobraniem koloru) , ale generalnie należy stosować 11. 

koralikowe róże

No mojej nowej torebce jest przyszyty koralikami obrazek z wyhaftowanymi różami.

Sposób przyszywania koralików do kanwy jest ładnie pokazany na Beads East:

http://www.beadseast.com/beadpoint-tutorial.html

Ja jednak robię po swojemu: koraliki przyszywam poziomo. Wiadomo, każdy musi sam sobie wypracować technikę. 

Powodzenia!

wtorek, 08 kwietnia 2014, ewomania

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Daga, *.dynamic.chello.pl
2017/01/12 20:52:07
Twój wpis mnie uratował. Wszędzie znajdowałam haft wokół kaboszona, a chciałabym spróbować właśnie takiego, na kanwie. Przeraża mnie tak igła, nie wiem, czy dam radę, ale jak nie spróbuję, to się nie przekonam. Tylko że ja muszę mieć kanwę nadrukowaną, a takie są prawie wyłącznie w rozmiarach 11 ct. Jakiego rozmiaru koraliki do takiej kanwy powinnam kupić? Jeszcze są aidy 14 ct, czy one też się nadają?
-
2017/01/13 13:58:48
Postaram się coś więcej napisać w weekend, O.K.?
-
2017/01/15 20:38:23
Może napisz do mnie maila - będzie łatwiej.
-
Gość: bellatrix293@gmail.com, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/04/23 18:42:52
Piękny ten haft i róże. Chciałabym się go nauczyć. Jaką igłę trzeba kupić? Czy koraliki naszywa się na kanwie tak jak przy hafcie krzyżykowym na skrzyżowaniach nitek czy pomiędzy nitkami? A jaką nicią? Dziękuję za informacje. Róże naprawdę przepiękne.


Mój adres: ewalc@o2.pl
******************************
Biżuterię tworzę również na indywidualne zamówienia.Ja w Poland Handmade:

Polskie Rękodzieło - katalog blogów

Licznik wejść: Na bloga liczniki

stat4u