Kategorie: Wszystkie | Alfons Mucha | Kury
RSS
poniedziałek, 14 października 2013

Zobaczyłam torebki Kazaszki, Gulmiry Galievoj i wprost oniemiałam z zachwytu.  Od razu pobiegłam do pasmanterii po włóczkę. Oto co mi wyszło.

 

Gulmiro, ta torebka powstała tylko dzięki Tobie. Pozdrawiam Cię!

poniedziałek, 30 września 2013

To moja kolejna wyzwaniowa praca. Tym razem jest to bransoleta wykonana oczywiście techniką haftu koralikowego. Użyłam kaboszonów z różowego kwarcu i mnóstwa różowych czeskich i japońskich koralików. Różyczka jest zrobiona z bladoróżowej masy polimerowej. Bransoleta ma miedziany wkład i dzięki temu jest sztywna. Podszyta jest jasno różową naturalną skórką.

 

 sobota, 21 września 2013
środa, 18 września 2013

 

To jest wisior do noszenia na apaszce.

poniedziałek, 09 września 2013

Wyzwanie - w raczej krótkim czasie trzeba stworzyć coś sensownego na zadany temat. Mój problem jest zawsze taki, że chcąc wziąć udział muszę odłożyć pracę, którą aktualnie robię. Co za przykrość :-(

W przypadku wyzwania z Banae nie ma tego problemu - można wysłać starą pracę.

Kiedyś uplotłam naszyjnik w jesiennych barwach, więc mam co zgłosić :-)

piątek, 30 sierpnia 2013

 

 

 

Podjęłam wyzwanie Kreatywnego Kufra na temat jesieni, a ponieważ ostatnio spodobał mi się pomysł noszenia apaszek z biżuterią, więc wykonałam taki "apaszkowy" wisior.

Z tegorocznych wakacyjnych wojaży, z Nicei przywiozłam wisior z uroczą sówką. Bardzo spodobał mi się pomysł noszenia apaszek z wisiorem.

Tagi: wisior
15:20, ewomania
Link Dodaj komentarz »

W latach 1894 - 1900 Mucha stworzył serię afiszy do sztuk teatralnych, oczywiście z boską Bernhardt w roli głównej. Były to m.in. "Gismonda", "Dama Kameliowa", "Samarytanka", "Medea", "Toska". Każdy z tych plakatów to dzieło sztuki.

   

Medea ma niezwykłą bransoletę w kształcie węża. Sara tak się nią zachwyciła, że poprosiła znanego paryskiego jubilera Fouqueta o jej wykonanie. Mucha zaprojektował sporo biżuterii, miał stałą umowę o współpracy z Fouquetem. 

środa, 21 sierpnia 2013

Jak już pisałam wcześniej, wysłałam moją bransoletę na konkurs. Nie będzie łatwo wygrać, bo spora konkurencja z ładnymi pracami. Ale już sam udział jest dla mnie ważny.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.689776971035803.1073741933.168049649875207&type=1

 Proszę o polubienie :-)

Tagi: konkurs
10:37, ewomania
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 sierpnia 2013

Zapraszam do oglądania tablicy ze zdjęciami artystów skupionych pod znakiem Polandhandmade. Jest na czym oko zawiesić :-)

pinterest.com/polandhandmade/pins/

a to moje prace na Pinterest:

http://pinterest.com/PolandHandmade/walczak-ewa-ewomania/

Wisiora na konkurs nie posłałam :-(

Mam ostatnią szansę wziąć udział w kategorii bransoleta beading.

piątek, 02 sierpnia 2013
czwartek, 01 sierpnia 2013

Mam ogromne zapasy koralików-drobnicy. Obiecałam sobie, że szybko nic nie kupię, ale niestety nie mam silnej woli. W Magrafie pojawiła się nowa dostawa drobnicy i przepadłam. Kocham te woreczki :-)

środa, 31 lipca 2013

Te obrazy, zwane Bizantyjskimi Głowami powstały w 1897r.

Pięknie się prezentują na moich nowych kaboszonach. Co by tu z nich zrobić?

poniedziałek, 29 lipca 2013

Już od wiosny trwa konkurs firmy Royal-Stone w różnych dziedzinach biżuteryjnych. Jakoś do tej pory nie pasowało mi uczestnictwo - nie miałam pomysłu na projekt. Teraz mnie olśniło, że przecież mam gotowy wisior. Dzisiaj wysłałam jego zdjęcie (w ostatniej chwili). To byłoby moje drugie podejście pod jakikolwiek konkurs (bransoleta z pomarańczowego awenturynu nie spełniła warunków konkursu, bo była za mało pomarańczowa). 

sobota, 27 lipca 2013
piątek, 26 lipca 2013

Sarah Bernhardt - wielka francuska aktorka przełomu wieków. Miała duży wpływ na twórczość Alfonsa Muchy. Projektował głównie plakaty do sztuk z jej udziałem, ale również tworzył dekoracje w teatrach, w których pracowała Sarah. Spotkanie jej było szczęściem dla Muchy, ponieważ cierpiał wówczas niedostatek. Tak zachwyciła się plakatem do sztuki "Gismonda", że podpisała z Muchą sześcioletni kontrakt. Dzięki temu powstały kolejne plakaty do jej przedstawień. Bardzo mu pomogła w promocji jego talentu w USA. Wręcz była inicjatorką jego wyjazdu do Nowego Jorku.

Obraz ten został namalowany w 1903r., już po kilku latach współpracy. Sarah miała łeb do interesów niezły, bo sfinansował ten obraz producent ciasteczek - na dole obrazu jest jego nazwa. Czyli znowu komercja połączyła się ze sztuką. W końcu nic w tym złego, jeżeli produkt finalny jest tak udany (mam na myśli obraz, nie ciasteczka).

Jak chyba każda biżuteryjka mam niezłą kolekcję kolczyków. No ale cóż, jak zobaczyłam je na blogu Izziland, to wiedziałam, że muszę je mieć. No i Iza zrobiła takie same dla mnie. Iza łączy technikę sutuszu z haftem koralikowym. Kolczyki są wykonane z niezwykłą starannością. Spód jest podszyty skórką, a nie filcem jak zwykle bywa to w sutaszu. Całość wygląda bardzo elegancko. 

Czyż nie są zachwycające?

wtorek, 23 lipca 2013

Przyszedł w końcu czas na zmiany. Wygląd mojego poprzedniego bloga był raczej marny i w dodatku miał błędy. Zaanektowałam gotowy szablon od Kate Mac, poprzerabiałam go nieco i voila!

Na patrona nowego bloga obrałam mojego ulubionego malarza Alfonsa Muchę. Będę od czasu do czasu zamieszczać notki na temat jego prac (dołożyłam katalog "Mucha").

Może te zmiany zmobilizują mnie do częstszego pisania?

12:11, ewomania
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 lipca 2013

Ten wpis postanowiłam poświęcić problemowi plagiatów prac. 

Jak widzicie na moim blogu nie ma żadnej wzmianki na temat praw autorskich do moich prac. Chyba jestem wyjątkiem wśród blogerek, ale ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, by ktoś próbował odtworzyć mój wisior czy bransoletę. Wręcz przeciwnie, byłabym z tego rada: byłby to największy komplement dla mnie. Mało tego, chętnie wyjawiam tajniki. Wg mnie nie ma nic złego w inspirowaniu się czyimiś pracami, zwłaszcza na początku artystycznej drogi. Są jednak pewne granice. Jak już coś dokładnie splagiatujesz, to nie dawaj na żaden konkurs, bo się wyda na pewno i wstyd będzie wielki.   

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14


Mój adres: ewalc@o2.pl
******************************
Biżuterię tworzę również na indywidualne zamówienia.Ja w Poland Handmade:

Polskie Rękodzieło - katalog blogów

Licznik wejść: Na bloga liczniki

stat4u