Kategorie: Wszystkie | Alfons Mucha | Kury
RSS
wtorek, 09 lipca 2013

Gdy kilka lat temu rozpoczęłam swoją koralikową przygodę, było wówczas bardzo mało polskich "beadingowych" blogerek. Mam tu na myśli plecionki i haft koralikowy. Odczuwałam wielki głód oglądania zdjęć. Godzinami przeszukiwałam internet w poszukiwaniu biżuterii robionej z seed beads. Namiętnie oglądałam prace Rosjanek, Ukrainek, Węgierek, Amerykanek i tak się dziwiłam, że taka słaba jest reprezentacja Polek (niewątpliwą prekursorką w Polsce była pani Agnieszka Jankowska).  Pomyślałam wówczas, że trzeba trochę wspomóc i zainspirować Polki. Zrobiłam w tym celu kilka tutoriali, które zostały opublikowane w "raczkujących" sklepach internetowych. Z czasem zauważyłam coraz większe zainteresowanie haftem koralikowym. Niedawno dowiedziałam się o "Poland Handmade". Jest to wg mnie wspaniała inicjatywa grupy artystek rękodzielniczek, które postanowiły ogarnąć polski rynek. Powstała strona www.polandhandmade.pl, w której można znaleźć spis artystek z danej dziedziny oraz stworzone zostało logo, które ma stać się wyznacznikiem wysokiego poziomu danej artystki czy artysty. Idea tego jest taka, że do grupy zgłaszają się artyści-rękodzielnicy z różnych dziedzin (nie tylko biżuteria) i są poddawane ocenie. Jeśli weryfikacja przejdzie pomyślnie, wówczas artysta ma prawo do używania logo "Poland Handmade". Spotkał mnie wielki zaszczyt: zostałam zaproszona do uczestnictwa bez weryfikacji. Zatem mam prawo oznaczać swoje prace logiem Poland Handmade. Naprawdę to doceniam i jestem z tego dumna.

 Jeszcze zapomniałam wspomnieć, że mózgiem tej inicjatywy jest Anna Lipowska LiAnna, która ma mistrzostwo świata w sutaszu.niedziela, 14 kwietnia 2013

Krokusy w moim ogrodzie.

11:31, ewomania
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 lutego 2013

Kaboszony z przepięknymi obrazami można kupić na www.beadbeauty.pl

Witam wszystkich po długiej przerwie w koralikowaniu.

Dzisiaj pokażę kilka moich nowych prac.

Oto kwiatek zrobiony dla sympatycznej wizażystki pani Luizy Lenartowicz. Zachęcam do zajrzenia na jej stronkę facebookową:

www.facebook.com/STAGECOLOR

czwartek, 26 lipca 2012

Trudna sprawa zrobić zdjęcie naszyjnikowi na sobie. Tak wyszło:

 

poniedziałek, 16 lipca 2012
wtorek, 26 czerwca 2012

No i wygląda na to, że nie są mi pisane "kufrowe" wyzwania: nie spełniłam wymogu, by użyty był tylko kolor pomarańczowy. Faktycznie, ten pomarańczowy awenturyn jest za mało pomarańczowy, no i nie wszystkie koraliki były w ewidentnie pomarańczowym kolorze. 

No trudno, może jeszcze kiedyś spróbuję podołać jakiemuś innemu wyzwaniu.

Tagi: Wyzwanie
09:30, ewomania
Link Komentarze (1) »
sobota, 23 czerwca 2012

Już od dawna przymierzałam się do podjęcia wyzwania Kreatywnego Kufra, ale zawsze coś nie pasowało: albo temat nie poszedł, albo czasu zabrakło. Tym razem się udało!

Temat: kolor pomarańczowy. W moich przepastnych zbiorach kaboszonów znalazłam pomarańczowy awenturyn i powstała kolejna bransoleta. Oto ona:

czwartek, 31 maja 2012
czwartek, 24 maja 2012
poniedziałek, 21 maja 2012
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14


Mój adres: ewalc@o2.pl
******************************
Biżuterię tworzę również na indywidualne zamówienia.Ja w Poland Handmade:

Polskie Rękodzieło - katalog blogów

Licznik wejść: Na bloga liczniki

stat4u